Wypadek na DK 22 w m. Długie. Ciężarówka uderzyła w drzewo, towar na drodze... | FOTO

Dziś rano w m.Długie doszło do wypadku. Samochód ciężarowy uderzył w drzewo, a towar który przewoził wysypał się drogę. Trwa akcja służb.

Z informacji jakie otrzymaliśmy od czytelników wynika, że na drodze krajowej nr 22 w Długiem samochód ciężarowy uderzył w drzewo. Z naczepy wysypał się towar na drogę, jeden pas zablokowany, ruch odbywa się wahadłowo. Poszkodowany jest tylko kierowca samochodu.

Na miejscu pracują służby. Nie wiemy jak długo mogą potrwać utrudnienia.

Aktualizacja 09:48

Prawdopodobnie przyczyną wypadku była śliska nawierzchnia. 26-letni kierujący ciężarówką wpadł w poślizg i wypadł z drogi. Z naczepy wysypały się żarówki, które przewoził. Na miejscu ciągle trwa akcja sprzątania. 

Aktualizacja 10:23 - źródło KPP Strzelce Krajeńskie. 

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich wyjaśniają okoliczności groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, w którym ciężarówka uderzyła w drzewo. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak z naczepy wypadł ładunek żarówek. Policjanci wprowadzili w tym miejscu ruch wahadłowy. Pamiętajmy, że zima się jeszcze nie skończyła. Dlatego zachowajmy szczególną uwagę i rozsądek na drodze.

O tym, że zimowe warunki sprawiają, że na drogach może być ślisko i niebezpiecznie nie trzeba nikogo przekonywać. Zalegający śnieg czy błoto pośniegowe powoduje, że samochody o wiele słabiej trzymają się asfaltu. A przecież, aby bezpiecznie podróżować wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad. Jedną z nich, to odpowiednie opony. Pomimo faktu, że używanie ich nie jest wymogiem, to używanie „zimówek" znacząco poprawia przyczepność auta, dzięki czemu kierowca ma nad samochodem dużo większą kontrolę. Oczywiści zamontowanie zimowego ogumienia nie zwalnia nas z zachowania czujności i rozsądku za kierownicą. Pamiętajmy, że nawet najlepsze opony nie zagwarantują nam stu procentowego bezpieczeństwa. Pamiętajmy również o odpowiednim przygotowaniu samochodu przed jazdą. Sprawdzenie oświetlenia, czy odśnieżenie samochodu, to proste czynności, należy jednak pamiętać, że czyste szyby, przez które dobrze widać w połączeniu ze sprawnym oświetleniem mają niebagatelny wpływ na nasze bezpieczeństwo. Tylko od stycznia tego roku na drogach powiatu strzelecko-drezdenckiego doszło do kilku zdarzeń, gdzie przyczyną było niedostosowanie prędkości do trudnych warunków pogodowych. Niestety część kierowców zapomina o tym, że zima się jeszcze nie skończyła. Warto pamiętać, że temperatura szczególnie w nocy i nad ranem może spadać poniżej zera, co powoduje, że na jezdni może być ślisko i niebezpiecznie. O wypadek w takich warunkach nie trudno.

Przestrogą niech będzie zdarzenie, które miało miejsce we wtorek (2 marca) na drodze krajowej numer 22 na odcinku: Ługi – Długie. 26-letni kierowca zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na szczęście nikt nie doznał żadnych obrażeń. Policjanci w tym miejscu wprowadzili ruch wahadłowy, bo z naczepy ciężarówki wypadł ładunek żarówek, które rozsypały się na drodze. Ustalamy wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. Pamiętajmy jednak, że zachowanie pokory i zdrowego rozsądku w połączeniu ze stosowaniem się do przepisów prawa w trudnych warunkach powoduje, że unikamy nieprzyjemnych konsekwencji i zyskujemy na bezpieczeństwie.

 

 

 

 

źródło: nadesłane, facebook.com

C z y t a j   I n n e

 

Pożar samochodu osobowego w Strzelcach Krajeńskich. Renault spłonęło doszczętnie...

W piątkowy poranek 26 lutego 2021r. po godz. 6:00 na terenie parkingu jednego z zakładów produkcyjnych w Strzelcach Kraj. doszło do pożaru samochodu osobowego marki RENAULT SCENIC.

Czytaj więcej...

 

Wypadek w Strzelcach Kraj. Samochód uderzył w drzewo...

Do wypadku doszło około godziny 14:30  na ul.Gdańskiej w Strzelcach Krajeńskich. Kierujący samochodem marki Ford Focus uderzył w drzewo. 

Czytaj więcej...

 
Share

REKLAMA

REKLAMA