PILNE! Gigantyczny wzrost zakażeń koronawirusem! Prawie 16 tys. nowych w Polsce, 387 w Lubuskiem | Raport

Mamy bardzo duży wzrost zakażeń koronawirusem. Zdaniem wielu specjalistów możemy mówić już o trzeciej fali zakażeń. Dziś mamy prawie 16 tys. zakażeń, zmarło 309 osób. 

Dziś rano w Polskim Radiu wiceminister zdrowia mówił, że niepokojące jest to, że coraz więcej ludzi z powodu koronawirusa trafia do szpitala, coraz więcej też podłączanych jest do respiratorów. 

Dzisiejsze dane dotyczące nowych zakażeń

W Polsce mamy 15 698 potwierdzonych przypadków zakażenia, w woj. Lubuskim 3 887 a w powiecie strzelecko-drezdeneckim mamy nowych 6 zakażeń. 

Z powodu #COVID19 zmarło 61 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 248 osób.

Ostatniej doby na oddziałach zakaźnych w szpitalu w Drezdenku przebywało łącznie prawie 100 pacjentów zakażonych COVID-19 i liczba ta wciąż rośnie. Pierwszy raz w historii epidemii COVID-19 w Polsce widzimy tak wysoką zakaźność koronawirusa SARS-CoV-2. Być może za znacznie lepszą transmisją stoi z brytyjski wariant SARS-CoV-2. Do szpitala coraz częściej trafiają osoby w wieku 40-50 lat, u których doszło do ciężkich i nieodwracalnych zmian w płucach.

Zdaniem ekspertów jest to konsekwencją tego, że pacjenci zbyt późno zgłaszają się po pomoc lekarską- zbyt długo zwlekają ze zwróceniem się po pomoc, leczą się w domu, a kiedy w końcu są hospitalizowani, czasami jest już za późno. Proces zapalny jest tak zaawansowany, że dochodzi do włóknienia płuc.

Jeżeli u pacjenta pojawią się takie objawy jak duszność, suchy kaszel oraz gorączka, której nie można obniżyć lekami przeciwgorączkowymi, należy jak najszybciej wezwać karetkę pogotowia. Pamiętajmy, że czas jest bardzo cenny, ponieważ jeśli u chorego rozwinie się niewydolność oddechowa, konieczna może się okazać respiratoterapia.

Dlatego apelujemy: uważajcie na siebie !
 

Jednocześnie zachęcamy do korzystania ze strony internetowej www.gov.pl/raport-zakazen, prezentującej codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych.

 

C Z Y T A J   W I Ę C E J 

Dzielnicowi z Drezdenka uratowali 62-latka

Swoje zdrowie, a może nawet życie zawdzięcza 62-latek dzielnicowemu z Drezdenka. Schorowany mężczyzna, po tym jak nocy spędził w lesie, był w bardzo złym stanie. Przemarznięty i wycieńczony potrzebował pilnej pomocy medycznej.

Czytaj więcej...

 

Wypadek na DK 22 w m. Długie. Ciężarówka uderzyła w drzewo, towar na drodze... | FOTO

Dziś rano w m.Długie doszło do wypadku. Samochód ciężarowy uderzył w drzewo, a towar który przewoził wysypał się drogę. Trwa akcja służb.

Czytaj więcej...

 
Share

REKLAMA

REKLAMA