Kryminalni ze Strzelec odzyskali skradziony rower i zatrzymali podejrzanego...

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich w dwa dni od zgłoszenia odzyskali skradziony rower o wartości dwóch tysięcy złotych . Dzięki skutecznym i sprawnym działaniom kryminalnych rower został już zwrócony właścicielowi.

Wcześniej mundurowi zatrzymali 34-letniego mieszkańca Gminy Strzelce Krajeńskie, który jest odpowiedzialny za kradzież jednośladu. Mężczyzna usłyszał już zarzut, za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W niedzielę 2 maja policjanci ze Strzelec Krajeńskich otrzymali zgłoszenie o skradzionym rowerze, przy jednej z posesji w mieście. Poszkodowany mężczyzna oszacował wartość skradzionego jednośladu na kwotę dwóch tysięcy złotych. Według zgłaszającego rower został skradziony sprzed jego posesji kilka godzin wcześniej.

Mężczyzna poinformował, że oprócz skradzionego roweru zauważył splądrowany samochód. Z pojazdu jednak nic nie zginęło. Na początku poszkodowany próbował na własną rękę szukać roweru. Kiedy taka próba okazała się nieskuteczna mężczyzna zgłosił się do strzeleckiej komendy i poinformował o zdarzeniu policjantów. Sprawą od samego początku zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego. Kluczowym w sprawie okazał się monitoring z miejsca zdarzenia. Dzięki niemu policjanci dotarli do mężczyzny, który mógł być odpowiedzialny za kradzież jednośladu.

34-letni mieszkaniec Gminy Strzelce Krajeńskie został zatrzymany, trafił do policyjnej izby zatrzymań. Policjanci odzyskali także ukryty przez niego skradziony rower, który został zwrócony właścicielowi.

34-latek już wcześniej odpowiadał za podobne przestępstwa. Także tym razem mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Usłyszał już zarzut kradzieży, za który zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Strzelce Kraj.

I N N E   A R T Y K U Ł Y 

Działka z dostępem do jeziora to nie prywatna plaża - dostęp do jeziora nie może być ograniczany

Otrzymaliśmy na naszą skrzynkę ciekawy apel mieszkańca, który zwrócił uwagę na ograniczanie dostępu do jeziora przez właścicieli działek. Ma rację - gdyż dostęp do jeziora nie może być ograniczany!

Czytaj więcej...

 
Share

REKLAMA

REKLAMA