Wilk zauważony między zabudowaniami w Starym Kurowie. Urząd apeluje o zachowanie ostrożności...

Wczoraj około południa na terenie Starego Kurowa zauważono wilka- przemieszczał się z Kawek do Rokitna drogą publiczną. Urząd w Starym Kurowie apeluje do mieszkańców gminy o zachowanie ostrożności.

Wilki na terenie naszego powiatu to częsty obrazek, można je spotkać w lesie, przy drodze a coraz częściej blisko zabudowań. Do tej pory najczęściej spotykane były w okolicach Drezdenka, bo sporo osobników przebywa na terenie puszczy Noteckiej. 

Aby wilki nie przysporzyły nam problemów, należy stosować się do kilku ważnych zasad. Przede wszystkim nie należy pod żadnym pozorem dokarmiać tych zwierząt. Niestety, nie każdy tego przestrzega. Prosimy o zamykanie posesji i zabezpieczenie odpadów komunalnych tak, aby nie stały się one pożywieniem dla dzikiej zwierzyny.

Coraz częściej zdarza się, że wilki coraz pewniej podchodzą do gospodarstw człowieka. Konsekwencją tego są nierzadkie starcia wilków ze zwierzętami, zarówno domowymi, jak i gospodarskimi . Z uwagi na to apelujemy o zachowanie bezpieczeństwa i odpowiedzialnego zachowania w przypadku kontaktu z tym gatunkiem.

W przypadku kontaktu z wilkiem lub wilkami należy spokojnie się oddalić. W zdecydowanej większości przypadków wilki wyczuwając człowieka same się oddalają. Pod żadnym pozorem nie wolno iść za wilkiem oraz zbliżać się do młodych wilcząt. Samice broniące młodych mogą być groźne.

Wilki napotykając człowieka dość długo się przyglądają i dopiero wyczuwając zapach oddalają się. Jednocześnie informujemy, że wilki znajdują się pod ścisłą ochroną. O pojawieniu się wilka w pobliżu domostw

Urząd Gminy poinformował już Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

Urząd Gminy w Starym Kurowie prosi o informowanie pracowników urzędu (957615052) lub sołtysów o ewentualnym pojawieniu się wilków w obszarach zabudowanych.

źródło: UG w Starym Kurowie

I N N E   A R T Y K U Ł Y 

 

Wilk niesie zagryzionego psa - mieszkańcy gminy Drezdenko coraz bardziej obawiają się wilków | VIDEO

Otrzymujemy kolejne sygnały od mieszkańców gminy Drezdenko o wilkach, które pojawiają się w pobliżu zabudowań. Tym razem jeden z mieszkańców nagrał wilka, który niósł w pysku zagryzionego psa.

Czytaj więcej...

 

Drezdenko: Wilki podchodzą coraz częściej pod zabudowania. Mieszkańcy się boją. Czy słusznie?

Otrzymujemy kolejne sygnały od mieszkańców Trzebicza Nowego o wilkach, które pojawiają się w pobliżu zabudowań. Zdaniem mieszkańców akcja płoszenia wilka nic nie dała.

Czytaj więcej...

 
Share

REKLAMA

REKLAMA