Kobieta zostawiła dziecko w rozgrzanym samochodzie. Interweniowali mieszkańcy...

W minioną sobotę pod jednym z marketów w Strzelcach Krajeńskich doszło do groźnego zdarzenia, które mogło skończyć się tragicznie. Obywatelka Ukrainy zostawiła dziecko w samochodzie i poszła na zakupy - temperatura na zewnątrz sięgała 36 stopni.  

Informację otrzymaliśmy od naszej czytelniczki. Do zdarzenia doszło w sobotę pod jednym z marketów w Strzelcach Kraj. Obywatelka Ukrainy zostawiła dziecko w aucie i poszła na zakupy. Gdyby nie szybka reakcja świadków zdarzenia nie wiadomo jak by się to skończyło. Na miejsce została wezwana również policja. 

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, by kategorycznie nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji.

Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba, czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.

źródło: nadesłane, zachodniopomorska.policja.gov.pl

Share