W Starym Kurowie pijany 22-latek próbował uciec policji, uderzył w radiowóz...

Próba ucieczki przed policjantami i jazda w stanie nietrzeźwości, to tylko cześć przewinień, jakich dopuścił się nieodpowiedzialny kierowca opla.

Mężczyzna został zatrzymany po skutecznym pościgu policjantów ze Strzelec Krajeńskich. Okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. 22-latek został już przesłuchany, usłyszał poważne zarzuty.

W sobotę kilka minut po godzinie 20 policjanci ze Strzelec Krajeńskich zostali skierowani na interwencję do Starego Kurowa. Zgłoszenia dotyczyło kierowcy osobówki, który miał wykonywać niebezpieczne manewry niedaleko boiska do gry w piłkę nożną. W trakcie dojazdu na interwencję policjanci zauważyli na jednej z ulic W Starym Kurowie samochód opisany w zgłoszeniu. Kiedy próbowali zatrzymać auto do kontroli, jego kierowca nie reagował na sygnały mundurowych i zaczął uciekać. Kilkaset metrów dalej nieodpowiedzialny kierowca rozbił uderzył w przydrożny słup. Kiedy policjanci zbliżyli się na kilka metrów kierowca zaczął cofać i uderzył w radiowóz, a następnie kontynuował ucieczkę. Pomimo wielokrotnego używania przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie miał zamiaru się zatrzymać.

Tylko dzięki profesjonalnej interwencji mundurowych został bezpiecznie zatrzymany po kilku minutach na drodze gruntowej. Okazało się, że za kierownicą siedział 22-latek, dla którego próba ucieczki przed policjantami była tylko jednym z wielu przewinień jakie się dopuścił. Kierowca opla miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, a w samochodzie którym uciekał policjanci zabezpieczyli skradziony tego samego dnia telefon o wartości 1,5 tys. złotych. To jednak nie koniec długiej listy przewinień 22-latka. Nieodpowiedzialny kierowca został ukarany mandatem w kwocie 2 tys. złotych za jazdę bez uprawnień, samochodem niepuszczonym do ruchu, który posiadał tablice rejestracyjne od innego pojazdu oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał również zarzuty związane z próbą ucieczki przed policyjną kontrolą, jazdą w stanie nietrzeźwości i kradzieżą telefonu.

źródło: KPP Strzelce Kraj

Policjanci zatrzymali 23-letniego włamywacza, który włamał się do sklepu w Strzelcach Kraj. [VIDEO]

O dużym pechu może mówić 23-latek, który kilkanaście godzin po włamaniu się do jednego ze sklepów został zatrzymany przez policjantów dzięki pomocy mieszkańców.

Czytaj więcej...

 

Share

REKLAMA

REKLAMA