"JABŁKO CZY CYTRYNA" - w Bobrówku policjanci z dziećmi na rzecz bezpieczeństwa

Strzeleccy policjanci oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrówku przeprowadzili po raz kolejny wspólne działania promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kierowcom, którzy wykazywali się bezpieczną jazdą, dzieci wręczyły jabłko. Ci, którzy nie stosowali się do przepisów, otrzymywali cytrynę.

W piątek (21 września) w Bobrówku odbyły się, tradycyjne już można powiedzieć, działania strzeleckich policjantów. Do pracy na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym włączyli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej. W piątkowy poranek powstał specjalny punkt kontrolny, gdzie jeździe kierowców bacznie przyglądali się mundurowi ze strzeleckiej drogówki i uczniowie miejscowej szkoły. Policjanci byli wyposażeni w alkomaty i urządzenia do pomiaru prędkości, natomiast uczniowie w owoce, które wręczali kierowcom. Dla zmotoryzowanych jadących bezpiecznie i zgodnie z przepisami czekało jabłko, natomiast jazda osób, które przekraczały przepisy kończyła się interwencją mundurowych i cytryną od dzieci. Przejście dla pieszych w rejonie szkoły jest miejscem, w którym kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Dlatego cieszy fakt, że młodzi ludzie włączają się w tego typu akcję i wspólnie z policjantami promują bezpieczne zachowania na drodze. Jednak mandat i cytryna to nie wszystko. Kierowcy w większości przypadków jeździli poprawnie, lecz znalazło się kilka osób, które za naruszenie przepisów poniosły ,,kwaśną" karę. Zarówno uczniowie i sami kierowcy zgodnie przyznali, że tego typu akcja to dobry sposób na promocje bezpiecznej jazdy na naszych drogach.

źródło: KPP Strzelce Kraj.

Strzelce: Dożynek Gminnych w tym roku nie było i nie będzie..

W kalendarzu Imprez przedstawionym przez Strzelecki Ośrodek Kultury na rok 2018 widnieje wpis: Gminne Święto Plonów. Dożynki 2018. Dożynki miały odbyć się 15 września, jednak z jakiś powodów się nie odbyły.

Czytaj więcej...

 

Share

REKLAMA

REKLAMA