Dobiegniew: Młodzi mieszkańcy pomogli zagubionemu 97-latkowi z Drezdenka

Dzięki obywatelskiej postawie młodych mieszkańców Dobiegniewa starszemu mężczyźnie błąkającemu się niedaleko Dobiegniewa nic się nie stało.

Odpowiednia reakcja na widok starszego człowieka idącego samotnie drogą, miała kluczowe znaczenie, na szczęśliwe zakończenie tej historii. Jak się okazało 97-latek przeszedł już od miejsca, w którym mieszkał kilkanaście kilometrów. Powiadomieni o całej sytuacji policjanci ze Strzelec Krajeńskich ustalili tożsamość mężczyzny i przekazali pod opiekę rodzinie.

We wtorek /25 września/ około godziny 17 grupka przyjaciół jadąc samochodem niedaleko Dobiegniewa zauważyła idącego drogą starszego mężczyznę. To zaniepokoiło młodych ludzi. Postanowili się zatrzymać i sprawdzić, dlaczego starszy człowiek, który ma problemy z poruszaniem, sam idzie ruchliwą drogą pomiędzy miejscowościami. Szybko okazało się, że mężczyzna ma problemy z pamięcią, nie potrafił się przedstawić, ani powiedzieć gdzie mieszaka oraz jak się znalazł na drodze. Młodzi ludzie nie pozostawili starszego człowieka bez opieki. Postanowili zawieść mężczyznę do najbliższej jednostki Policji. Powiadomieni o całej sytuacji policjanci szybko ustalili personalia mężczyzny oraz to gdzie mieszka. Okazało się, że jest nim 97-latek z Drezdenka, który sam przeszedł kilkanaście kilometrów. A więc sytuacja była bardzo poważna. Na szczęście odpowiednia reakcja młodych ludzi najprawdopodobniej zapobiegła nieszczęściu. Po ustaleniu tożsamości 97-latka, policjanci przekazali go pod opiekę rodzinie.

źródło: KPP Strzelce Kraj.

 

"JABŁKO CZY CYTRYNA" - w Bobrówku policjanci z dziećmi na rzecz bezpieczeństwa

 Strzeleccy policjanci oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrówku przeprowadzili po raz kolejny wspólne działania promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kierowcom, którzy wykazywali się bezpieczną jazdą, dzieci wręczyły jabłko. Ci, którzy nie stosowali się do przepisów, otrzymywali cytrynę.

Czytaj więcej...

 

Share

REKLAMA

REKLAMA